Obec Dobrá Voda u Pacova
ObecDobrá Voda u Pacova

Kotlíkové dotace v Kraji Vysočina pro nízkopříjmové domácnosti II

Možnost získat Kotlíkovou dotaci

Vzhledem k tomu, že aktuální kolo kotlíkových dotací je určeno pro nízkopříjmové domácnosti (za nízkopříjmové budou považovány pouze domácnosti, v nichž všichni členové pobírají starobní důchod nebo invalidní důchod 3. stupně a dále domácnosti, ve kterých žadatel (nebo některý z členů jeho domácnosti) v období od 1. 1. 2022 do doby podání žádosti o podporu pobíral příspěvek na bydlení), lze předpokládat, že pro tuto skupinu obyvatel může být problematické získávat informace na internetu. Rádi bychom proto v co největší míře umožnili těmto žadatelům osobní přístup v případě dotazů s vyřízením dotace.

Ve všech obcích s rozšířenou působností v Kraji Vysočina se proto uskuteční semináře jejichž cílem bude poskytnout základní informace o možnostech získání dotací pro nízkopříjmové domácnosti.

Semináře budou probíhat od 17. července 2023 do 23. srpna 2023. Žadatelé o dotaci získají kompletní informace o podmínkách projektu, postupu pro vyplnění žádosti o dotaci i o způsobech jejího podání.

Příjem žádostí bude probíhat elektronicky od 1. září 2023 do 31. srpna 2024.

Žádat o dotaci může vlastník rodinného domu resp. bytové jednotky v bytovém domě nebo trvale obývané stavby pro rodinnou rekreaci, která je vytápěna kotlem na tuhá paliva nesplňujícím alespoň 3. emisní třídu.

Podpora fyzickým osobám z nízkopříjmových domácností bude poskytována formou dotace ve výši 95 % ze způsobilých výdajů projektu, a to s následujícími limity:

Typ zdroje

Max. dotace

Kotel na biomasu s ruční dodávkou paliva, včetně akumulační nádrže

130 000 Kč

Kotel na biomasu se samočinnou dodávkou paliva

130 000 Kč

Tepelné čerpadlo

180 000 Kč

Více informací je možné získat na kotlíkové lince 564 602 888 nebo na emailu kotliky@kr-vysocina.cz.

Seminář ke kotlíkovým dotacím (1.13 MB)

Semináře ke Kotlíkovým dotacím.pdf

Typ souboru: PDF dokument, Velikost: 1,13 MB
Datum vložení: 12. 7. 2023 21:06
Datum poslední aktualizace: 12. 7. 2023 21:08
Autor: Spravce webu

dnes, sobota 27. 4. 2024
jasno 15 °C 3 °C
pondělí 29. 4. polojasno 20/8 °C
úterý 30. 4. jasno 19/10 °C

Dobrá Voda u Pacova

Obec Dobrá Voda u Pacova se nachází na Českomoravské vrchovině, v kraji Vysočina, okrese Pelhřimov, na půli cesty mezi Táborem a Pelhřimovem, 3km jižně od obce Kámen, která leží při státní silnici číslo 19. a na severním úpatí Jalového vrchu 675 m.